کاندوم‌های پلی ایزوپرن جدیدترین انتخاب برای رابطه جنسی برای کسانی هستند که به لاتکس حساسیت دارند. آن‌ها نسبت به پلی اورتان خاصیت کشسانی بیشتری دارند. به همین دلیل اغلب افراد معتقدند که در استفاده از این کاندوم‌ها پروفیل انتقال حس شباهت بسیار زیادی به کاندوم‌های لاتکس دارد. دلیل این موضوع نیز این است که پلی ایزوپرن یکی از مشتقات لاتکس است. شاید ش...

کاندوم‌های پلی ایزوپرن جدیدترین انتخاب برای رابطه جنسی برای کسانی هستند که به لاتکس حساسیت دارند. آن‌ها نسبت به پلی اورتان خاصیت کشسانی بیشتری دارند. به همین دلیل اغلب افراد معتقدند که در استفاده از این کاندوم‌ها پروفیل انتقال حس شباهت بسیار زیادی به کاندوم‌های لاتکس دارد. دلیل این موضوع نیز این است که پلی ایزوپرن یکی از مشتقات لاتکس است. شاید شما هم گیج شده باشید که چرا یکی از مشتقات لاتکس به عنوان یک گزینه برای کسانی که به لاتکس حساسیت دارند معرفی می‌شود؟
پاسخ این سوال بسیار ساده است. اغلب کسانی که به کاندوم‌های لاتکس حساسیت دارند در واقع به خود لاتکس حساسیت ندارند. این کمی عجیب است اما واقعیت دارد.
لاتکس طبیعی از درختان استخراج می‌شود و در ساخت دستکش، کاندوم و سایر محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد. لاتکسی که این محصولات از آن تولید می‌شوند، اغلب به پروتئین‌هایی از درختان استخراج لاتکس آلوده هستند. مشخص شده است که اغلب افراد به این یک یا چند نوع از این پروتئین‌ها حساسیت دارند نه به لاتکس.
پلی ایزوپرن بر خلاف لاتکس‌های معمولی در محیط پاک آزمایشگاهی تولید می‌شود. بنابراین مانند لاتکس‌های معمولی آلوده به این پروتئین‌ها نمی‌باشد. این محصول مشخصات بسیار نزدیکی به لاتکس دارد. چیزی که این محصول در خود ندارد محصولات همراه لاتکس است که منجر به مشکلات بیولوژیکی جزئی در برخی افراد میشوند. به همین دلیل است که این محصول شباهت بسیار زیادی به لاتکس دارد. در واقع این ماده یک نسخه پاک از همان محصولی است که کاندوم‌های لاتکس از آن تولید می‌شوند. اما پلی اورتان یک پلیمر کاملا متفاوت است و به همین دلیل خاصیت کشسانی لاتکس را ندارد.
اگر شما به لاتکس حساسیت دارید و به دنبال محصولی برای یک رابطه ایمن و لذت بخش می‌گردید بهتر است یک بار کاندوم‌های پلی ایزوپرن را خریداری و استفاده کنید. این محصول به دلیل قیمت پایین تر نسبت به کاندوم‌های پلی اورتان میتواند انتخاب بسیار خوبی برای افرادی باشد که توان خرید کاندوم‌های پلی اورتان را ندارند. البته بسیاری از مردان نحوه فیت شدن این دست کاندوم‌ها را به کاندوم‌های پلی اورتان ترجیح می‌دهند هر چند ضخامت این نوع از کاندوم‌ها نسبت به کاندوم‌های پلی اورتان به طور محسوسی بالاتر است. شاید به نظر عجیب برسد که دانشمندان یک کاندوم بدون لاتکس بر پایه لاتکس را ابداع کرده‌اند، اما بعد از اولین استفاده قطعا این موضوع برایتان ملموس خواهد شد.
در حال حاضر تنها برند تولید کننده‌ی این نوع از کاندوم برند SKYN از شرکت لایف استایلز می‌باشد. هرچند این محصولات نسبت به کاندوم‌های لاتکس خیلی گرانتر هستند اما نسبت به کاندوم‌های پلی اورتان خیلی ارزانتر هستند. به همین دلیل برای کسانی که به لاتکس حساسیت دارند انتخاب بسیار مناسب به شمار می‌روند.
این کاندوم‌ها در تمامی انواع رابطه جنسی از جمله واژنی، دهانی و مقعدی قابل استفاده هستند. یک نکته بسیار مهم در مورد این نوع کاندوم این است که بر خلاف کاندوم‌های لاتکس با همه انواع لوبریکنت‌های واتربیس (water based lubricants) و سیلیکون بیس (silicone based lubricants)  سازگار هستند اما نمی‌توان از لوبریکنت‌های پایه روغن (oil base lubricants) همراه آن‌ها استفاده کرد زیرا خطر پارگی کاندوم را تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهد.
در سال 2008 سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) قدرت پیشگیری این نوع از کاندوم در مقابل بارداری ناخواسته و بیماری‌های مقاربتی را تایید کرد.

بیشتر

کاندوم پلی ایزوپرن 

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید:
جستجوی پیشرفته
موجود بودن